0

آمریکا متهم ردیف اول جنایات است

آمریکا متهم ردیف اول جنایات است
بازدید 36

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سیدهاشم حسینی بوشهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه قم که در مصلای قدس این شهر برگزار شد اظهار کرد: یکی از عوامل مهمی که در غفلت زدایی نقش آفرین می‌باشد، مسئله محیطی است که انسان در آن زندگی می‌کند چراکه باید غفلت زدا باشد.
امام جمعه قم بیان کرد: یکی از راه‌های مصونیت از غفلت، احراز و ترک مجالس آلوده و گناه است چراکه این محافل انسان را از ذکر و یاد خداوند غافل می‌کنند
رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ابراز کرد: به نسل جوان سفارش می‌کنم تا جوان و مملو از شور و نشاط هستید، کاری کنید که در مسیر غفلت قرار نگیرید؛ اگر می‌بینید حضور در برخی مجالس شما را از یاد خدا دور میکند، به جدیت از آن فاصله بگیرید.
آیت الله حسینی بوشهری در بخش دیگری از خطبه ها با اشاره به تعبیر سخن امام سجاد (ع) در خصوص غفلت در دعای ابو حمزه مثالی عنوان کرد: شاید صلب روحیه عبادت، نشاط و شادابی از جانب خداوند به خاطر این است که مرا در مجالس دنیا دیده‌ای و مرا خار کرده‌ای و شاید هم بگونه‌ای شدم که شاید مرا علاقه مند به مجالس غافلین دیده‌ای و مرا میان آنها رها ساختی.
عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه با بیان اینکه خطاب این دعا با ماست که مادامی که دچار غفلت شده‌ایم با خداوند اینگونه صحبت کنیم، افزود: امام علی (ع) نیز در این خصوص می‌فرمایند: «در منزل گاه غفلت و خشونت راهی جز مدد و یاد خدوند ندارید، فلذا از آن پرهیز کنید.»
امام جمعه قم با اشاره به آیه‌ای از سوره نجم گفته است که خطاب به پیامبر فرموده‌است: «از کسی که از ذکر ما غافل است دوری کن و ماندن در جایی که تنها بدنبال مادیات هستند در شات تو نیست.»، تصریح کرد: پیامبر در روایتی فرموده‌اند که: «به خاطر برخورد با اهل دنیا قلبم زنگار گرفته و مکدر می‌شود، برای جبران آن روزی هفتاد باز استغفار میکنم.»
رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه با بیان اینکه هر روزی که انسان موفق به ترک گناه بشود روز عید است، گفت: عید فطر عید یک ماه بندگی است و امیدواریم در واپسین روزهای ماه مبارک رمضان لباس گناه را در آوریم و جامه تقوا به تن کنیم.
عضو مجلس خبرگان رهبری با تصریح بر اینکه شعار امسال نیاز به تبیین دارد، اذعان کرد: رهبر فرزانه انقلاب اسلامی از سال ۱۳۸۰ تا تاکنون برای هرسال یک شعاری اعلام کردند. در سال‌های اولیه رنگ شعارها اعتقادی و مذهبی بود؛ ولیکن از ۱۳۸۷ تاکنون شعارهای رهبری اکثراً با اهتمام به مسائل اقتصادی و تولیدی و امسال نیز خیزش تولید با مشارکت مردم بوده است.
امام جمعه قم تاکید کرد: مقام معظم رهبری امسال با اعلام شعار «جهش تولید با مشارکت مردم» حجت را با مسیولین و مردم تمام کردند و خواستند که ارتباط وسیعی بین مسوولان و مردم ایجاد شود چراکه با مشارکت مردم به اقتصاد رونق بخشیده می‌شود و تورم رخت بر می‌دارد.
آیت الله حسینی بوشهری بیان کرد: شرکت‌های دانش بنیان عموماً با حضور جوانان برومند اداره می‌شود و این موضوع نقش حضور مردم در اقتصاد است.
رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ابراز کرد: امروز روز جهانی قدس است، چقدر این پیر بزرگ ما آنچه را که دیگران در آیینه می‌دیدند او در خشت خام می‌دید و فرمود این قضایایی که اتفاق می افتاد، این شیعه و مسلمانان نیستد که مرگ بر اسرائیل سر می‌دهند، بلکه در کنار کاخ سیاه آمریکا، کشورهای اروپایی و غربی نیز با زبان خود نفرت و انزجار خود را در اسراییل ابراز می‌کنند.
امام جمعه قم گفت: آنچه را که امام خمینی (ره) می‌خواستند، تحقق پیدا کرد و مسئله فلسطین امروز مربوط به چند کشور نیست، بلکه فضای نفرت علیه رژیم صهیونیستی جهانی شده است و این موضوع مقدمات نابودی این رژیم پوشالی را فراهم می‌کند.
وی ادامه داد: امروز رژیم آدم کش صهیونسیتی در محاصره عجیبی قرار گرفته است و راه فراری را نمی‌بیند و چنگ و دندان برای حمله به کنسولگری و نیروهای سوری تیز می‌کند، سرداران ما را به شهادت می‌رساند و مزدوران و جیره خورانشان را در مناطق ایران به مدت هشت ساعت درگیر کرد و این قائله با شکست آنان خاتمه پیدا می‌کند.
آیت الله حسینی بوشهری گفت: امروز تراس و هراس سراسر تلاویو و سرزمین‌های اشغالی را فراگرفته است و از آنها مکرراً پیام‌های یاس برانگیزی همچون «ما نقشی در کنسولگری نداشتیم و با ما کاری نداشته باشید، می‌دهند و ملت ایران ثابت کردند که نه از ارباب و نه از رژیم صهیونیستی می‌ترسند.
امام جمعه قم یادآور شد: ما آمریکا را متهم ردیف اول در جنایات می‌شناسیم چراکه رژیم صهیونیستی بدون دستور آمریکا کاری انجام نمی‌دهد.
عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: امام خمینی (ره) فرمودکه آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند و آمریکا و جبهه استکبار در طول ۴۵ سال نقشه‌های فراوان را علیه ملت ما کشیدند ولی به فضل خدا این ملت روز به روز اقتدار خود را در سطح ملی و بین المللی نشان دادند و ادامه خواهد داشت.
آیت الله حسینی بوشهری یادآور شد: امروز حضور پرشور مردم در سراسر کشور، جهان و کشورهای اسلامی حقیقتاً بی‌نظیر است.
امام جمعه قم خاطرنشان کرد: شما مردم با حضور استثنایی خود در راهپیمایی روز قدس اعلام کردید که ما پای کار ایستاده‌ایم و مساله فلسطین موضوع اول جهان اسلام است.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم ایران مدیکال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *