0

ترویج فرهنگ قرآنی نیاز روز جامعه است

ترویج فرهنگ قرآنی نیاز روز جامعه است
بازدید 45

خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها: قرآن به عنوان کتابی برای انتخاب بهترین زندگی مطرح است که سعادت جاودانه در پرتو آن تحقق می‌یابد و به طور حتم زندگی حقیقی و حیات طیبه در پرتو عمل به دستورها و رهنمودهای قرآن شکل می‌گیرد.
قرآن، پیام روشن الهی است که همه انسان‌ها را به راستی و رستگاری دعوت می‌کند و از صدر اسلام تاکنون، آموزش این پیام جاودانه الهی، از مهم‌ترین اهداف تعلیم و تربیت بوده و با توجه به جایگاه ویژه قرآن در اعتقادات دینی، باید آموزش قرآن مورد توجه همگان باشد.
از این‌رو به دنبال توصیه‌ها و تأکیدات مکرر مقام معظم رهبری در اعتلای آموزش قرآن در آموزش و پرورش، از سال تحصیلی ۷۷-۷۶ تلاش‌هایی‬ در فراهم آوردن زمینه‌های لازم برای اعتلا و تقویت آموزش قرآن آغاز شد.
بهترین شیوه برای حفظ، شرکت در کلاس و استفاده از تجربیات اساتید موفق است که خوشبختانه امروزه باوجود فعالیت خانه‌های قرآنی، شرایط حفظ قرآن در خانه برای همه افراد فراهم‌شده است.
مشتاقان به حفظ کلام الهی برای موفقیت در حفظ‌های انفرادی، بهتر است قبل از هر چیزی مهارت‌های اولیه حفظ را برای جلوگیری از اشتباهات و خطاها بیاموزند چرا که در این صورت طی کردن این مسیر آسان‌تر خواهد بود.
با توجه به این مهم «اکرم نوری» یکی از مربیان موفق قرآن در شهرستان ساوه است که با راه اندازی خانه قرآنی نسبت به برگزاری کلاسهای متنوع آموزش قرآن برای رده‌های سنی ۲ تا ۷۰ سال اقدام کرده است که خبرنگار مهر در این راستا گفت و گویی با وی انجام داده است.
تقویت و ترویج فرهنگ قرآنی به عنوان یکی از ضروریات جامعه
«اکرم نوری» در این گفت و گو با اشاره به فعالیت خود در حوزه قرآنی گفت: از سال ۱۳۸۴ فعالیت قرآنی را در مؤسسه قرآنی صاحب زمان و سپس در مسجد با آموزش قرآن به کودکان رده سنی ۲ سال به بالا در غالب داستان، نقاشی و آیه‌های موضوعی آغاز کردم.
مربی خانه قرآنی اسرانور افزود: به مرور آموزش قرآن را در مقاطع سنی نوجوان و جوان در مسجد ادامه دادم و حدود ۴ سال است که مجوز این خانه قرآنی را دریافت کردم.
وی افزود: آموزش در این مؤسسه قرآنی برای تمام مقاطع سنی پیش بینی شده و باید اذعان کرد که اکنون افراد در سنین ۲ الی ۷۰ سال آموزش‌های لازم را فرا می‌گیرند.
نوری ادامه داد: علاوه بر فعالیت در خانه قرآنی، در مقطع پیش دبستانی و ابتدایی به عنوان مربی قرآن نیز فعالیت دارم.
وی افزود: در حال حاضر ۲۲ دانش آموز در خانه قرآنی اسرا نور تحت آموزش قرآن هستند و برنامه‌های قرآنی در طول هفته در این محفل معنوی برگزار می‌شود و تلاش بر این است فعالیت‌های قرآنی به صورت پیشرفته تداوم داشته باشد چرا که فراگیری قرآن نیاز روز جامعه است و کودکان علاقمند و تشنه مفاهیم قرآنی هستند.
مربی خانه قرآنی اسرانور تصریح کرد: برگزاری کلاس‌های آموزشی تربیتی برای مادران، آشنا کردن کودکان با فضای مسجد، بازدیدهای نوآموزان از اماکن مقدس، همچنین آموزش مستمر آیه‌های موضوعی به کودکان در این مؤسسه قرآنی مورد توجه ویژه است.
نوری ادامه داد: آموزش محتوای آیه‌های موضوعی بیشتر شامل مباحث اخلاقی، بهداشت و داستان زندگی ائمه است و در این راستا خوشبختانه کودکان اشتیاق بسیار زیادی برای یادگیری دارند و هر آیه موضوعی که به آنها آموزش داده می‌شود به صورت عملی اجرا می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه تقویت و ترویج فرهنگ قرآنی به عنوان یکی از ضروریات جامعه باید مورد توجه مسؤولان امر قرار گیرد، گفت: با توجه به اخذ مجوز ترنم بهشتی، برگزاری دوره‌های آموزش قرآن ویژه بانوان نیز مورد توجه ویژه است و با جدیت دنبال می‌شود.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم ایران مدیکال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *