0

۷۰ هزار هکتار گندم‌زار قروه علیه علف هرز «گل زرد» سم پاشی می‌شود

۷۰ هزار هکتار گندم‌زار قروه علیه علف هرز «گل زرد» سم پاشی می‌شود
بازدید 49

به گزارش خبرنگار مهر، صالح احمدی ظهر شنبه در دیدار با فرماندار قروه اظهار کرد: قروه شهرستان مهمی برای تولید محصولات کشاورزی استان است و در حوزه کشاورزی مبحث افزایش عملکرد محصول کشاورزی با مبارزه با علف هرز می‌تواند در سال جهش تولید با مشارکت مردم میسر شود.
وی افزود: بر اساس برنامه‌ریزی‌های به عمل آمده در سال زراعی جاری ۷۰ هزار هکتار از مزارع گندم شهرستان قروه در راستای مبارزه با علف هرز به ویژه «گل زرد» باید سم‌پاشی شوند.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان تصریح کرد: تحقق این مهم نیازمند کار تیمی است لذا انتظار می‌رود فرمانداری به بخشداران و دهیاران تأکید کند که در این خصوص هماهنگی لازم را داشته باشند.
احمدی افزود: بر اساس هماهنگی‌های به عمل آمده هزینه سم خریداری شده گندم‌کاران کردستانی به صورت قرضی بوده و پس از برداشت محصول از آنان دریافت خواهد شد و این امر در هیچ استان دیگر کشور نمونه ندارد.
وی خاطرنشان کرد: مبارزه با علف هرز، سن گندم و به ویژه «گل زرد» با سم‌پاشی به آسانی انجام می‌شود و اکنون زمان مبارزه با علف هرز گل زرد است.
احمدی اعلام کرد: قرارگاه استانی مبارزه با گل زرد شکل گرفته است و پنج شنبه‌های هر هفته تلاش‌های همکاران در این قرارگاه مورد بررسی قرار می‌گیرد.
فعله گری فرماندار قروه نیز در این دیدار از تلاش‌های کارکنان مجموعه جهاد کشاورزی برای افزایش تولید محصولات کشاورزی در این شهرستان تقدیر کرد و گفت: آمادگی همه جانبه خود را برای مبارزه با علف هرز «گل زرد» در گندم زارهای این شهرستان را اعلام می‌کنیم و به همه بخشداران و دهیاران نیز ابلاغ می‌کنیم که همکاری کاملی با مجموعه جهاد کشاورزی در این حوزه و دیگر حوزه‌ها داشته باشند.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم ایران مدیکال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *