0

میزبانی رویدادهای بین المللی یک فرصت ارزش آفرینی برای هرمزگان است

میزبانی رویدادهای بین المللی یک فرصت ارزش آفرینی برای هرمزگان است
بازدید 25

به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی دوستی در نخستین نشست شورای ورزش استان در سال جدید با دو دستورکار میزبانی بندرعباس از مسابقات هندبال باشگاه‌های آسیا و تدوین برش استانی سند آمایش سرزمینی ورزش کشور، میزبانی مسابقات ورزشی بین المللی را فرصت مهم ارزش آفرینی برای استان دانست و گفت: هرمزگان با ارائه تجربه‌های موفق در میزبانی مسابقات ورزشی ساحلی توانسته ظرفیت‌های خود را به‌خوبی نشان دهد و به عنوان گزینه میزبانی رویدادهای ورزشی بین‌المللی در این حوزه مطرح شود.
دوستی با اشاره به مطرح بودن بندرعباس برای میزبانی مسابقات هندبال باشگاه‌های آسیا افزود: برگزاری رویدادهای بین المللی ازاین‌دست فرصت مهمی برای ارزش آفرینی و معرفی ظرفیت‌های استان همچنین ایجاد شور و نشاط عمومی است در همین راستا دقت به جزئیات در کیفیت برگزاری بسیار تأثیرگذار خواهد بود.
وی در خصوص تدوین برش استانی سند آمایش سرزمینی ورزش کشور افزود: رویکرد کلی در این سند توسعه ورزش‌های سالنی متناسب با شرایط آب و هوایی استان باشد.
استاندار هرمزگان با تأکید بر استعدادهای ورزش تخصصی هر شهرستان گفت: در تدوین سند آمایش سرزمینی ورزش استان، علاوه‌بر مزیت‌های جغرافیایی توجه ویژه به استعدادها و ظرفیت‌های ورزش تخصصی هر شهرستان ضرورت‌دارد به عنوان مثال در بوموسی، جاسک و بندرلنگه رشته تیراندازی مدنظر قرار گیرد و از سالن‌های موجود برای ایجاد زیرساخت مورد نیاز استفاده شود.
گفتنی است مسابقات هندبال باشگاه‌های آسیا در بندرعباس که قرار بود اسفندماه ۱۴۰۲ برگزار شود به دلیل همزمانی با انتخابات مجلس به درخواست نمایندگان مردم استان در مجلس و پیگیری استاندار هرمزگان به اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳ موکول شد که به مدت ۵ روز با حضور ۸ تیم برگزار می‌شود.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم ایران مدیکال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *