0

بیماران تونس می توانند برای درمان به ایران بیایند

بیماران تونس می توانند برای درمان به ایران بیایند
بازدید 405

به گزارش خبرگزاری مهر، بهرام عین اللهی وزیر بهداشت کشورمان و “علی مرابط” وزیر بهداشت تونس، در حاشیه برگزاری نخستین همایش بین المللی پوشش همگانی سلامت در محل سالن اجلاس سران با یکدیگر دیدار و بر توسعه همکاری‌های دو کشور در حوزه‌های گوناگون به ویژه گردشگری سلامت تاکید کردند.
عین اللهی با بیان اینکه تعامل کشورها با یکدیگر برای پیشرفت در حوزه‌های گوناگون از جمله ارتقای سلامت ضروری است، اظهار داشت: سلامت جوامع به یکدیگر وابسته است و تأمین سلامت همگانی تنها از طریق همکاری و هم افزایی کشورها با یکدیگر ممکن می‌شود.
وی از بهداشت، درمان، تحقیقات، فناوری، دارو و تجهیزات پزشکی به عنوان زمینه‌های همکاری مشترک ایران و تونس یاد کرد و خواستار تشکیل کارگروهی برای شناسایی و تقویت محورهای این همکاری‌ها شد.
وزیر بهداشت تونس نیز در این دیدار با قدردانی از وزارت بهداشت کشورمان در برگزاری همایش بین المللی پوشش همگانی سلامت، تاکید کرد: اراده و سعی ما بر تقویت تعاملات و همکاری‌های مشترک با جمهوری اسلامی ایران در حوزه سلامت است.
وی با اشاره به ضرورت شناسایی زمینه‌های مشترک همکاری در حوزه سلامت بین ایران و تونس و امضای تفاهم نامه‌های بهداشتی و درمانی بین دو کشور، گفت: همکاری‌ها با ایران به ویژه برای بهره مندی مردم تونس از خدمات گردشگری سلامت در جمهوری اسلامی ایران می‌تواند تقویت شود.
وزیر بهداشت تونس همچنین با تقدیر از دولت ایران برای حذف روادید بین دو کشور، این اقدام را موجب افزایش ارتباط فی مابین دانست و تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران با اتکا به ظرفیت‌های داخلی خود، پیشرفت‌های چشمگیری در حوزه سلامت داشته که از مصادیق این پیشرفت‌ها، تمرکز بر سلامت کودکان است.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم ایران مدیکال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *