0

نامه رئیس کل نظام پرستاری به وزیر بهداشت درباره تغییر شیوه پذیرش دانشجوی کاردانی فوریت های پزشکی

نامه رئیس کل نظام پرستاری به وزیر بهداشت درباره تغییر شیوه پذیرش دانشجوی کاردانی فوریت های پزشکی
بازدید 50

محمد تقی جهان پور رئیس کل سازمان نظام پرستاری در نامه ای خطاب به وزیر بهداشت با موضوع پذیرش بدون آزمون دانشجویان کاردانی فوریت های پزشکی ، خواستار اصلاح این موضوع شد .

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پرستاری؛محمد تقی جهان پور رئیس کل سازمان نظام پرستاری نامه ای خطاب به دکتر عین اللهی وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی با موضوع تغییر شیوه پذیرش دانشجوی کاردانی فوریت های پزشکی  نوشت. متن نامه به شرح زیر است :

 

جناب آقای دکتر عین اللهی

وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

 

سلام علیکم

        احتراما با توجه به نامه شماره 42/522 مورخه 31/02/1403 شورای گسترش علوم پزشکی مبنی بر تغییر شیوه پذیرش دانشجوی کاردانی فوریت های پزشکی پیش بیمارستانی از “با آزمون” به “صرفا بر اساس سوابق تحصیلی” به استحضار می رساند؛ اورژانس پیش بیمارستانی بعنوان اولین و مهمترین حلقه ی ارتباطی آحاد جامعه با نظام سلامت به شمار می‌رود. با توجه به ظرافت و حساسیت شغلی، تربیت و جذب نیروی انسانی کارآمد در این حوزه امری انکار ناپذیر است. 

با توجه به اطلاعات موجود سالانه بیش از هزار دانشجو مقطع کاردانی فوریت های پزشکی در دانشگاه های علوم پزشکی جذب می شوند که در سال های آتی فراتر از نیاز کشور خواهد بود و ممکن است با نیروی مازاد در این حوزه مواجه شویم. لذا جذب دانشجو به صورت احتساب سوابق تحصیلی که منجر به کاهش کیفیت دانشجویان خواهد شد در کنار نیروی مازاد منجر به کاهش کیفیت خط اول ارائه خدمات درمانی و مراقبتی  خواهد شد.

با توجه به ماهیت راهبردی رشته فوریت های پزشکی و ضرورت مدیریت نحوه و تعداد جذب نیروی انسانی این حوزه خواهشمند است به قید فوریت در مصوبه صدرالاشاره بازنگری صورت پذیرفته و جذب بدون آزمون ملغی گردد.

پیشاپیش از حسن توجه جنابعالی سپاسگزارم.

 

                                                                          محمد تقی جهان پور

                                                                                       رئیس کل

 

ino.ir/1/1628/2227

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم ایران مدیکال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *