0

موردی از شیوع آنفلوانزای پرندگان، بیماری‌های اسهالی و مسمومیت‌های غذایی در استان گزارش نشد

موردی از شیوع آنفلوانزای پرندگان، بیماری‌های اسهالی و مسمومیت‌های غذایی در استان گزارش نشد
بازدید 48

وبدا؛ معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری گفت: خوشبختانه تاکنون موردی از شیوع آنفلوانزای پرندگان، بیماری های اسهالی و مسمومیت های غذایی در استان رخ نداده است.

به گزارش وبدا، دکتر صالحی فرد از فعالیت های مدیریت پیشگیری و مبارزه با بیماری ها معاونت بهداشت چهارمحال و بختیاری در برنامه مراقبت بیماری های ایام نوروز از ۲۵ اسفندماه ۱۴۰۲ تا ۲ فروردین ماه ۱۴۰۳ خبر داد.

وی اظهار داشت: در این مدت ۱۶۷ مورد نمونه گیری از افراد مشکوک به آنفلوانزا و کرونا در استان انجام شد که از این تعداد تست ابتلا به کرونا برای ۲۹ نفر مثبت بود.

وی افزود: همچنین در برنامه مراقبت بیماری های ایام نوروز، یک مورد نمونه بیماری مالاریا و ۹ مورد نمونه گیری برای بیماری التور انجام شد.

دکتر صالحی فرد ادامه داد: همچنین دریک هفته اخیر، ۹۷ مورد حیوان گزیدگی و ۱۶۸ مورد واکسن هاری تزریق شد.

دکتر صالحی فرد خاطرنشان کرد: در این مدت بیش از یکصد مورد بازدید از سوی کارشناسان مدیریت پیشگیری و مبارزه با بیماری ها معاونت بهداشت چهارمحال و بختیاری در برنامه مراقبت بیماری های ایام نوروز نیز انجام گردید.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم ایران مدیکال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *