0

رشد تعرفه های پزشکی تا سقف ۳۵ درصد/ تعرفه ها معادل دستمزد پزشکان نیست

رشد تعرفه های پزشکی تا سقف ۳۵ درصد/ تعرفه ها معادل دستمزد پزشکان نیست
بازدید 56

 
به گزارش وبدا، دکتر سعید کریمی با اعلام این خبر که رشد تعرفه های خدمات تشخیصی و درمانی پزشکی تا سقف ۳۵ درصد در هیات وزیران تصویب شد، گفت: اگرچه این عدد با مصوبه ۴۶ درصدی شورایعالی بیمه فاصله دارد و مراکز درمانی  در تامین هزینه های خود با دشواری مواجه خواهند بود ولی با توجه به محدودیت های مالی باید از مساعدت دولت در تصویب عدد ۳۵ درصد تشکر کنیم. 
 
وی با بیان این که تعرفه های خدمات تشخیصی درمانی، معادل دستمزد پزشکان نیست، افزود: اجزای تعرفه شامل جزء حرفه ای و جزء فنی ، ویزیت، تعرفه پرستاری، دارو و ملزومات پزشکی، خدمات آزمایشگاه و تصویر برداری و جزء هتلینگ بیمارستانی است که هریک دارای وزن های هزینه ای مختلف و فرمول های پیچیده محاسباتی هستند و دستمزد کادر درمان حدود یک سوم وزن تعرفه های پزشکی را شامل می شود.
 
معاون درمان وزات بهداشت با اشاره به پیچیدگی های محاسباتی تعرفه های پزشکی و هزینه های غیر قابل اجتناب دارو و ملزومات پزشکی گفت: جزء حرفه ای خدمات پزشکی که همان دستمزد پزشک است، حتی در بخش خصوصی از ۳۶ هزار تومان در سال ۹۰ به ۶۹۷۰۰ تومان در سال ۱۴۰۲ رسیده است، یعنی جزء حرفه ای خدمات پزشکی طی ۱۲ سال به اندازه ۲ برابر هم رشد نکرده است در حالی که افزایش حداقل حقوق سایر گروهها از سال ۹۰ تا سال ۱۴۰۲ بیش از ده برابر افزایش یافته است. 
 
دکتر کریمی اضافه کرد: با توجه به اهمیت حفظ انگیزه و تامین معیشت نیروهای کادر بهداشت و درمان، و تداوم خدمات پزشکی لازم است عقب ماندگی های تعرفه های خدمات تشخیصی و درمانی که طی دو دهه گذشته ایجاد شده است به تدریج جبران شود. 
 
معاون درمان وزارت بهداشت در پایان یادآور شد: رعایت مصوبات دولت برای همه گروهها الزامی است و اعلام هرگونه تعرفه و رشد اجزای تعرفه خارج از مصوبات دولت فاقد وجاهت قانونی است. 
دکتر کریمی در پایان گفت: امیدواریم در تصویب اجزای تعرفه هم با مساعدت حداکثری دولت محترم همراه باشیم.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم ایران مدیکال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *