0

پیام اصلی ادغام آموزش پزشکی در نظام سلامت، تحقق عدالت در سلامت است/ ضرورت اجرای برنامه سلامت خانواده از کانال نظام شبکه بهداشتی

پیام اصلی ادغام آموزش پزشکی در نظام سلامت، تحقق عدالت در سلامت است/ ضرورت اجرای برنامه سلامت خانواده از کانال نظام شبکه بهداشتی
بازدید 31

به گزارش وبدا، محمد علی محققی در پنل “برنامه سلامت خانواده و ادغام آموزش و نظام سلامت” در نخستین همایش بین المللی پوشش همگانی سلامت در سالن اجلاس سران، گفت: عدالت در سلامت آرمان بزرگ و بلندی است که در شرایطی که شاهد ظالمانه ترین رویکردها در جنایات رژیم منحوس صهیونیستی و کشتار بی‌رحمانه مادران و کودکان و محرومیت آنان از همه حقوق انسانی و سلامتی هستیم، جای خالی آن بیشتر نمایان است.
وی افزود: در نظام سلامت ایران، موتور محرکه، نظام آموزش عالی است که اگر درست عمل کند و بر اساس مسئولیت های محوله قانونی انجام شود، عدالت در سلامت محقق می شود.
معاون علمی فرهنگستان علوم پزشکی با بیان این که دستاوردهای نظام سلامت ایران پیام های الهام بخشی برای همه مردم دنیا دارد، خاطرنشان کرد: سلامت نعمت مجهولی است که همه انسان ها به همه ابعادش نیاز دارند و مهم ترین دغدغه دولت ها بوده و شایسته است با شیوه های مناسب به ملت ها اعطا و از تمام ظرفیت های آن بهره برداری شود.
دکتر محققی با بیان این که ساختار اصلی نظام سلامت ایران شبکه بهداشتی است که از نقاط صفر مرزی تا قلب پایتخت را پوشش می دهد، تصریح کرد: همه برنامه های ضروری، موجود و جدید سلامت باید در قالب این شبکه طراحی و اجرا شود.
معاون علمی فرهنگستان علوم پزشکی با اعلام این که نباید ساختار موازی شبکه بهداشتی ایجاد شود، گفت: اصلی ترین ظرفیت ساختار سلامت در ایران ادغام آموزش و پژوهش در مراقبت ها و خدمات سلامت است. تعمیم ادغام به هر نقطه کشور و تعمیق همه ظرفیت های سلامت با رویکردهای عادلانه، از ظرفیت های آموزش سلامت است. محققی در پایان یاد و خاطره شهدای سلامت در دفاع مقدس و همه گیری کرونا را گرامی داشت و تقدیم این شهدا را از برجسته ترین فرازهای تاریخ نظام سلامت ایران و مورد الگوی جهانیان دانست.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم ایران مدیکال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *