0

فعالیت مداوم نیروهای بهداشت در تمام روزهای سال

فعالیت مداوم نیروهای بهداشت در تمام روزهای سال
بازدید 33

به گزارش وبدا، دکتر حسین فرشیدی در نشست خبری طرح سلامت نوروزی که با حضور وزیر بهداشت، معاون درمان وزارت بهداشت و رییس سازمان اورژانس کشور در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد، اظهار داشت: قطعا فعالیت همکاران ما در حوزه بهداشت در تعطیلات نوروز و ماه مبارک رمضان افزایش می یابد. در بحرانها فعالیت نیروهای بهداشتی پس از وقوع بحران تشدید می شود که نمونه آن در سیل اخیر جنوب سیستان و بلوچستان مشاهده می شود.
وی افزود: اگر فعالیت های بهداشتی در بحرانها در حد مطلوب نباشد، فشار بیشتری بر حوزه درمان و مراکز درمانی وارد می شود. در سیل جنوب سیستان و بلوچستان چرا با وجود آلودگی آب، شاهد شیوع بیماریهایی مانند اسهال نیستم؟ چون همکاران ما به صورت گمنام در حوزه بهداشت و پیشگیری از بیماریها، فعالیت دارند.
به گفته معاون وزیر بهداشت با وجود کدورت بالای آب در مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان اما مراقبت ها و سنجش های ورزانه آب توسط نیروهای بهداشتی به صورت مداوم در حال انجام است تا از شیوع بالای اسهال در این منطقه و تحمیل فشار بر مراکز درمانی پیشگیری شود.
دکتر فرشیدی با تاکید بر اهمیت ارائه خدمات سلامت روانی و اجتماعی در بحرانها، گفت: بعد از هر بحران و اتفاقی که باعث آسیب رساندن به افراد شود، ارائه خدمات سلامت روانی و اجتماعی اهمیت بسیار زیادی دارد که معمولا کمتر مورد توجه قرار گرفته اما این خدمات در همه دانشگاه ها و در بحرانها از جمله در سیل سیستان و بلوچستان به خوبی در حال ارائه است.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم ایران مدیکال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *