0

ارتقای سیستم مدیریت کیفیت بیمارستان ها برای جلب رضایت بیماران/ لزوم حفظ کرامت بیماران و همراهان آنان

ارتقای سیستم مدیریت کیفیت  بیمارستان ها برای جلب رضایت بیماران/ لزوم حفظ  کرامت بیماران و همراهان آنان
بازدید 27

به گزارش وبدا، دکتر بهرام عین اللهی در نشست روسای بیمارستان های منتخب استان های تهران و البرز که در تالار شهید سلیمانی ستاد وزارت بهداشت برگزار شد، گفت: مدیر یک مجموعه حیاتی مانند بیمارستان، باید فرآیندها و نیازها را به خوبی بشناسد تا بتواند با  منابع محدود، بهترین خدمات را ارائه کند.
 
وی افزود:توقع مردم برای دریافت خدمات کیفی بالا و از طرفی، منایع ما اندک و محدود است، بنابراین مدیریت منابع،  اهمیت  قابل توجهی دارد که باید با شرایط و ظرفیت های موجود تنظیم شود. 
 
وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: هدف اصلی ما باید ایجاد بیمارستانی در تراز تمدن اسلامی، ایران و جمهوری اسلامی باشد. 
 
دکتر عین اللهی، مولفه هایی مانند مدیریت منابع انسانی،  پاسخگویی، ارتقای بهره وری، ایجاد شفافیت، پایبندی به اخلاق، معنویت گرایی، رعایت حریم خصوصی بیماران، حضور جهادی و میدانی در صحنه و رعایت استانداردها  را از مولفه های ایجاد بیمارستان در تراز تمدن اسلامی، ایرانی و  جمهوری اسلامی ذکر کرد.
 
وی یادآور شد: بیمارستان‌ها باید دوستدار خانواده و کرامت انسان ها باشند و‌ کرامت مردم باید حفظ و رعایت شود .
 
وزیر بهداشت با ذکر مثالی در این خصوص  گفت:  باید مدیریت کیفیت را سرلوحه قرار داد؛ چرا که گاهی با تغیییر یک فرآیند، بسیاری از مشکلات حل می‌شود. 
 
دکتر عین اللهی در ادامه گفت: در  دوران دفاع مقدس، دشمن در خاکریزها قابل مشاهده بود اما در حال حاضر و  در جنگ نابرابر اقتصادی، هدف‌های دشمن و ابزار آن تغییر کرده است و در چنین  شرایطی باید در مقابله دشمن با هوشیاری و درایت عمل کرد.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم ایران مدیکال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *