0

توزیع ۹۶۰۰ قلم دارو در تعطیلات نوروز در سراسر کشور/ کاهش ۱۳ درصدی اعزام بیمار و مصدوم به بیمارستان ها و افزایش ۴ درصدی اعمال جراحی

توزیع ۹۶۰۰ قلم دارو در تعطیلات نوروز در سراسر کشور/ کاهش ۱۳ درصدی اعزام بیمار و مصدوم به بیمارستان ها و افزایش ۴ درصدی اعمال جراحی
بازدید 46

به گزارش وبدا، دکتر بهرام عین‌اللهی در جریان بازدید از مراکز ارائه دهنده خدمات بهداشتی و درمانی پیرامون حرم مطهر رضوی، اظهار داشت: امسال شاهد رشد قابل توجهی در  ارائه خدمات به زائران، مسافران و گردشگران نوروزی در تمامی حوزه‌ها از جمله در حوزه سلامت بودیم و هر بیماری که به مراکز درمانی شهر مشهد مراجعه کند، خدمات به‌موقع و مورد نیاز را با کیفیت مناسب دریافت می نماید.
 
وزیر بهداشت با اشاره به تدابیر مناسبی که با همکاری بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه اتخاذ شده و اعتباراتی که به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تخصیص یافته، افزود: عمده داروهای مصرفی بیماران در ایام نوروز به‌ خصوص موارد پرمصرف به میزان کافی تامین شد و در اختیار داروخانه‌ها قرار گرفت.
 
دکتر عین‌اللهی با بیان این که برخی از داروها  ستاره‌دار شده و صرفاً با نسخه نشان‌دار پزشک متخصص عرضه می‌شود،  افزود: امسال  توجه بیشتری  به ” خدمات پیک دارو” شده تا دارو به منازل بیماران ارسال شود.
وی با ذکر این مطلب که تا امروز میزان حوادث نوروزی کمتر از سالهای گذشته بوده، تاکید کرد: طبق آخرین آمار ثبت شده تا قبل از پایان دور نخست سفرهای نوروزی کاهش ۴ درصدی مراجعات به مراکز درمانی، کاهش ۱۳ درصدی اعزام مصدوم و بیمار به بیمارستان، کاهش ۱۰ درصدی ماموریت‌های ترافیکی اورژانس ۱۱۵ و کاهش یک درصدی بستری‌ها و همچنین افزایش ۴ درصدی انجام اعمال جراحی به نسبت مدت مشابه در سال قبل داشتیم.
 
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با هشدار نسبت به افزایش مسمویت با گاز منواکسیدکربن، علت آن را استفاده مسافران نوروز از وسایل گرمایشی غیراستاندارد در  فضاهای بسته عنوان کرد و افزود: مردم عزیز باید در این خصوص مراقبت کنند تا دچار حادثه نشوند.
دکتر عین‌اللهی در پایان گفت: برای محیط  و پیرامون حرم مطهر رضوی، تمهیدات ویژه‌ای اتخاذ شده تا خدمات حوزه سلامت را به‌خوبی ارائه شود، مدیریت این مکان مقدس با آستان قدس رضوی است و پایگاه اورژانس ۱۱۵ صحن پیامبر اعظم(ص) در آن فعال است و در پیرامون حرم مطهر رضوی هم  ایستگاه های سلامت به همراه تجهیزات لازم تدارک دیده شده که فعال هستند.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم ایران مدیکال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *