0

توضیح روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره بازنشستگی یک استاد این دانشگاه

توضیح روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره بازنشستگی یک استاد این دانشگاه
بازدید 46

به گزارش وبدا، متن توضیح روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران، به شرح زیر است:
جناب آقای دکتر ملک حسینی
استاد محترم دانشگاه علوم پزشکی شیراز
سلام علیکم
 
در پاسخ به مطلب منتشر شده از طرف جنابعالی و بیان تعبیر (بازنشستگی عجولانه و بی خبرانه دکتر ملک زاده)  به اطلاع می رساند پرونده آقای دکتر ملک زاده با بالای 40 سال خدمت و سن بالای ۷۰ سالگی  و 7 استاد که شرایط مشابه داشتند در هیات امنا مطرح شد که 7 استاد دیگر شرایط لازم را کسب کردند.
با بررسی فعالیت های اخیر ایشان (آقای دکتر ملک زاده) در معاونت های آموزش، پژوهش و درمان این دانشگاه و با توجه به عدم حضور کافی و نداشتن حداقل فعالیت لازم در امور درمانی، پژوهشی و آموزشی دانشگاه در سال گذشته، با رای اکثریت، قطع همکاری با ایشان اعلام شد.
با توجه به اینکه دانشگاه این اختیار قانونی را دارد که برای ادامه همکاری با اساتید دارای 35 سال خدمت و 65 سال سن و استادان ممتاز با 40 سال خدمت و 70 سال سن بر اساس معیارهای درمانی، آموزشی و پژوهشی تصمیم گیری کند و از آنجایی که ملاک فعالیت فعلی افراد است، لذا باید این موضوع در نظر گرفته شود.
لازم به ذکر است که در دانشگاه های معتبر جهان پرونده اساتید هر دو سال یکبار مورد بازبینی قرار می گیرد و چنانچه شرایط حضور در دانشگاه را نداشته باشند، قراردادشان لغو می شود. 
نتیجه تصمیم گیری هیات امنای دانشگاه علوم پزشکی تهران برای وزارت بهداشت ارسال شده است و وزارت بهداشت تصمیم نهایی در خصوص ادامه همکاری آقای دکتر ملک زاده با دانشگاه را اعلام خواهد کرد.
آقای دکتر ملک زاه تاکنون بازنشسته نشده است و باید تصمیم هیات امنای دانشگاه در وزارت بهداشت تعیین تکلیف شود.
این نکته مهم را در نظر بگیرید که دانشگاه علوم پزشکی تهران برای اساتید خود به عنوان بزرگ‌ترین سرمایه، ارزش قائل است ولی چنانچه فردی نتواند کارایی لازم را برای دانشگاه داشته باشد با خالی شدن پست، امکان جذب نیروی جوان و کارآمد فراهم خواهد شد.
 

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم ایران مدیکال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *