0

فعالیت بیش از سه هزار پایگاه اورژانس در کشور

فعالیت بیش از سه هزار پایگاه اورژانس در کشور
بازدید 44

 
به گزارش وبدا، دکتر سید محمد پورحسینی در بازدید از بیمارستان های شهید صدوقی و شهید دکتر رهنمون افزود: وزیر و معاونان وی در طول این ایام از اکثر مراکز بهداشتی و درمانی در سطح کشور بازدید می کنند.
 
وی اظهار داشت: خدمت رسانی در وزارت بهداشت بویژه در ایام تعطیل با قوت بیشتری ادامه دارد و طبق دستورالعمل ابلاغی جامع در این وزارتخانه، تمامی اورژانس های پیش بیمارستانی، حوزه درمان و غذا و دارو در سراسر کشور در حال خدمت رسانی به مردم هستند.
 
وی با اشاره به فعالیت سه هزار و ۲۰۰ پایگاه اورژانس ۱۱۵ با پنج هزار و ۷۰۰ دستگاه آمبولانس افزود: حدود ۲۶ هزار نیروی آماده به کار در مراکز اورژانس و پایگاههای سلامت نوروزی مشغول ارائه خدمات در مبادی ورودی و خروجی شهرها هستند.
 
دکتر پورحسینی همچنین از تیم های بهداشتی که نظارت و بازدید مداوم از اماکن، رستوران ها و اقامتگاهها را عهده دار هستند و همچنین کارکنان بهداشتی مستقر در مرزها که با انجام تست های لازم جهت پیشگیری از طغیان و شیوع بیماریها تلاش می کنند، قدردانی کرد.
 
مدیر کل حوزه وزارتی وزارت بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: بیش از هزار بیمارستان با ۱۴۶ هزار تخت فعال در حوزه درمان در کشور فعال است.
 
وی ادامه داد: از تاریخ ۲۵ اسفند ماه تعداد ۶۵۵ هزار و ۱۹۴ تماس با اورژانس ۱۱۵ برقرار  و منجر به انجام ۱۹۷ هزار ماموریت شده است.
 
دکتر پورحسینی افزود: از ۲۸ اسفند تاکنون تعداد دو میلیون و ۹۰۰ هزار مراجعه به اورژانس های کشور داشتیم که دو میلیون و ۳۸۵ هزار نفر به صورت سرپایی و ۵۰۰ هزار نفر هم بستری شدند.
 
وی اظهار داشت: در این مدت همچنین ۱۲۳ هزار عمل جراحی هم در سطح مراکز درمانی و بیمارستان های کشور انجام شده است.
 
مشاور وزیر بهداشت، وضعیت خدمات رسانی در مراکز دانشگاهی استان یزد را در سطح مطلوب ارزیابی و از تلاش های مسئولان و کادر سلامت یزد قدردانی کرد.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم ایران مدیکال منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *